אופי של כלב פומרניאן

כלב פומרניאן - מגדלים באהבה מציגים בכבוד.

למרות שהם שוקלים בקושי שני קילו, לפומרניאן ישנה אישיות הרבה יותר גדולה. הם כלבים סקרנים, עירניים ומתעניינים בכל מה שקורה סביבם. לעתים קרובות המקום החביב עליהם בבית הוא אדן החלון שממנו הם יכולים להשקיף על כל מה שקורה בשכונה, ולעתים קרובות נובחים כדי הודיע לך שמישהו עובר ליד הבית. הם אוהבים לקבל תשומת לב ובמקרים רבים מתנהגים בצורה שובבה על מנת למשוך את תשומת הלב שאליה הם משתוקקים. הפומרניאן מתאים מאוד למבוגרים פעילים שיכולים להקדיש לכלב את מלוא הזמן והאנרגיה.

פעילות של כלב פומרניין
הפומרניאן מסוגל לחיות חיים טובים בבית בכל גודל. הוא קטן מספיק כדי לחיות בדירה בבית משותף אך גם פעיל מספיק כדי ליהנות מהחיים בבית רחב ממדים. צריך לקחת אותו לטיול יומי כדי להוציא אנרגיה וזה עוזר גם לשמור על ההתנהגות בתוך הבית. הוא אוהב לרוץ ולכן ישמח לצאת לגינה כמה פעמים בשבוע.
הפומרניאן צריך להעסיק את הראש שלו. הוא גזע חכם ואם לא משגיחים עליו יעשה כל מיני תעלולים ולפעמים יגרום נזקים. לכן ישנם בעלי פומרניאן שרושמים את הכלב שלהם לאימוני אג'יליטי, שמעסיקים הן את מוחו והן את גופו של כלבם.

אילוף גור פומרניאן
לפומרניאן יצא שם של כלב קשה לאילוף. הוא אוהב לביות הבוס ולא מוכן שמישהו אחר יאמר לו מה לעשות. הוא עקשן, שתלטן, מניפולטיבי ודורש מנהיגות עדינה אך החלטית. לעתים קרובות הבעלים מחליטים שלא ללכת לאילוף כי מדובר בכלב קטן ובעל אופי מקסים, אבל עקביות היא הדרך הנכונה לאילוף הכלב. אין סיבה שהפומרניאן יהיה פרוע, הוא יכול להיות מאומן וללמוד להתנהג יפה. הוא עובד מצויין עם אוכל, וגם מגיב היטב לתשבחות נלהבות ושמחות. האימונים צריכים להיות קצרים, אך לעולם אין לאפשר לכלב להחליט מתי להפסיק.
חשיבות רבה ישנה לחשיפה בגיל המתאים, דבר שיביא לכלב מחונך היטב. הוא נרתע מזרים מטבעו והדבר עלול להחמיר ולהפוך לפחד ואפילו לתוקפנות. חייבים ללמד את הגור שאנשים חדשים, בעלי חיים חדשים ומצבים חדשים הם בעצם הרפתקה מלהיבה.
לאחר שהוא יודע מי המנהיג והצליח להגיע לחינוך בסיסי, ניתן להפעיל את הפומרניאן במסלול האג'יליטי. מדובר בכלב זריז שאוהב להשתמש במוחו, ולמרות שהוא מסוגל להיות עקשן, הוא ייהנה מההזדמנות להעמיק את הקשר עם בעליו ומהפעילות הגופנית הקשורה בכך.

תכונות התנהגות
לא מומלץ לקחת פומרניאן למשפחה עם ילדים קטנים. הוא רכושני כשמדובר בצעצועים ומזון ומסוגל לנשוך ילדים קטנים שאינם יודעים איך לכבד את הגבולות של הכלב. הוא דורש המון תשומת לב ועלול לקנא בילדים שמושכים ממנו את תשומת הלב.
קל לשמור מדי על פומרניאן בגלל גודלו הזעיר, אבל זה לא רעיון טוב. אבל פומרניאן שמור מדי עלול להפוך לעצבני ביותר. חשוב לתת לו להיות עצמאי. עדיף שילך על רצועה במקום על הידיים שלכם וצריך להפגיש אותו עם בני אדם ובעלי חיים אחרים כדי שיידע איך להכיר אותם בצורה נכונה.
הפומרניאן מגיב בנביחה על כל דבר וכל אחד ובדרך כלל קשה מאוד למנוע את זה, אפילו באילוף. חשיפה נכונה ופעילות גופנית טובה יכולות להוריד את מידת הנביחות אבל בעלי הפומרניאן מסכימים שמדובר בכלב נבחן באופן כללי ומבעליו נדרשת סבלנות, למרות שקשה שלא להתאהב בכלב המקסים הזה.

 

כלב פומרניאן
כלב פומרניאן
כלב פומרניאן
  • +972523636123
  • This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Tell your friends